Plamki krwi, senność i ból głowy a ciąża

Kochałam się ostatnio z chłopakiem bez zabezpieczenia, to był spontan po alkoholu, byłam wtedy jeszcze dziewicą i stosunek trwał 2 min. Mój chłopak nie miał wytrysku. Następnego dnia kochaliśmy się już normalnie, przebił mi błonę, mieliśmy prezerwatywę i wszytko było okej, lecz następnego dnia zaczęłam robić się senna, czasem mam lekkie plamki krwi, boli mnie głowa.
Czy ja jestem w ciąży? Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisana przez Panią sytuacja niesie niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Jeżeli do niego doszło, to nie powinna Pani odczuwać tego efektów już w 4 dni po stosunku. Proponuję poczekać do spodziewanej miesiączki i, jeżeli ta będzie się spóźniać, wykonać test ciążowy. Plamienia mogą być wywołane uszkodzeniem błony dziewiczej albo też wskazywać na owulację lub stany chorobowe dróg rodnych takie jak nadżerka szyjki macicy, polip czy infekcja. Na te ostatnie wskazywać będzie powtarzanie się plamienia w kolejnych cyklach- powinna Pani udać się wtedy do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!