Plamki na skórze - czy to zmiany alergiczne?

Mam czerwone plamki na brzuchu, na przedramionach i kilka na plecach. Z każdym dniem robi się ich więcej, nie swędzą mnie. Jedna z tych plamek jest biała a naokoło jest czerwona otoczka. Co to może być? Na razie nie mam możliwości, żeby pójść do lekarza a te plamki mnie przerażają. Poza tym czasem mam nudności i uczucie, że nie kontaktuję (tzn. po jakimś czasie odbieram, że ktoś coś do mnie mówi i czuję się taki jakiś śpiący). Nie wiem czy ma to ze sobą jakiś związek. Proszę o poradę.

ponad rok temu

Witam!

Nie ma możliwości ustalenia przyczyny występowania zmian skórnych, bez dokładnego ich obejrzenia. Wysypka może mieć związek z chorobą ogólnoustrojową (np. zakażeniem wirusowym), stąd też towarzyszyć jej mogą różnorakie objawy ogólne. Nie powinien Pan zwlekać z wizytą u lekarza (najlepiej dermatologa), szczególnie, że jak Pan pisze, zmiany nasilają się.

Pozdrawiam