Plamy na genitaliach, dłoniach i stopach oraz ból gardła a kiła

Mam typowe objawy kiły tzn. plamki na genitaliach, na dłoniach, stopach, ból gardła oraz osutkę na bocznych częściach tułowia. Z pierwszymi objawami zgłosiłem sie do lekarza i wykonałem test VDRL i był ujemny. Po miesiącu kupiłem test apteczny i wyszedł dodatni, powtórzyłem test VDRL i znowu wyszedł ujemny natomiast drugi test apteczny znowu wyszedł dodatni. Czy to możliwe?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każdy z testów ma określoną swoistość i zakres błędu. Może się przez to zdarzyć sytuacja podobna do Pańskiej. Proszę pamiętać jednak iż wynik ujemny warto powtórzyć za to dodatni skłania do rozpoczęcia leczenia.