Plamy na skórze nóg, rąk i dłoni, czerwone uszy oraz opuchnięta powieka

Witam,od paru dni występują u mnie objawy alergii. Są to plamy na nogach, kolanach, łokciach, dłoniach, czerwone uszy, miałam też przez jeden dzień opuchnięte powieki i palce. Miejscami przypomina to pokrzywkę a miejscami bąble jak po ukąszeniu komara. Skóra bardzo swędzi. Mieszkam obecnie w UK, zgłosiłam się do szpitala z tymi objawami, dano mi kortykosterydy na 5 dni, pierwszą dawkę wzięłam wczoraj rano, wysypka ustąpiła, dzisiaj w nocy pojawiła się znowu tak samo silna. Jak rozpoznać co to?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować zalecona poprawę. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza.