Plamy na stopach - czy da się coś z tym zrobić?

Witam, mam problem. Na palcach i kostkach u stóp mam plamy ciemniejsze niż kolor skóry (śliwkowy kolor). Kilka lat temu miałam problemy z grzybicą stóp, po wyleczeniu zostały te plamy. Czy da się je jakoś usunąć? Próbowałam różnych maści na przebarwienia - niestety bez rezultatu.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przebarwienia po chorobach skóry tj. wyprysk kontaktowy, niektóre grzybice itp. niestety, ale bardzo często są bardzo trudne do usunięcia. Większość z nich zanika lub blednie z czasem. Czas ten jest różny, czasem kilka miesięcy, a czasem lata.
Proponowałbym zgłosić się z tym problemem do dermatologa (nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu). Po dokładnym obejrzeniu zmian, określeniu ich charakteru, będzie on w stanie zalecić odpowiednią kurację.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl