Plamy na szyi dziecka - co to może być?

Mój syn ma 4 lata i od roku mam problem z jego skórą na szyi – są to placki normalnego koloru, takie bardzo suche w dotyku, a jak się na to patrzy, to nie są krostki tylko takie nierówności. Smaruję je kremem do bardzo suchej skóry, już raz się tego pozbyłam na około miesiąc, ale znowu to ma i jest trochę większe – co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jest prawdopodobne, że objawy są związane z alergią. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się pojawiają lub nasilają – może to być zarówno produkt spożywczy, jak i kosmetyk czy środek czystości.

Wskazana jest również wizyta u pediatry w celu potwierdzenia przypuszczenia. Lekarz po zbadaniu dziecka i dokładnym zebraniu wywiadu postawi rozpoznanie lub zaleci dalsze konsultacje u specjalistów.

Polecam również artykuły na temat alergii zamieszczone na naszym portalu.

Pozdrawiam.