Planowanie ciąży po usunięciu jajowodów i jajnika

rozmawiałam juz 2 lekarzami i jeden twierdzi ze mogę zajść w ciążę naturalnie inny ze to nie możliwe a na wypisie mam napisane ze podczas operacji zostały mi usunięte obustronne jajowody i lewy jajnik ze względu na ropień i mam pozostawiony prawy jajnik aby było normalne okresy co miesiac wiedz jak wkońcu to jest mogę czy nie zajść w ciążę ?a bardzo chcemy mieć jeszcze dziecko

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy braku obu jajowodów nie ma możliwości zajścia w ciążę w normalny fizjologiczny sposób.