Planowanie dziecka a podwyższona prolaktyna i monocyty

Witam! Staram sie z mezem o dziecko (juz 8 miesiecy i nic,a jestem juz po 2 nieudanych) i zrobilam ostatnio badania kontrolne..Co oznaczaja podwyzszone Monocyty : 12,0 i prolaktyna do 26,6 ? Z gory dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dodatni wynik IgG świadczy o przebytej w przeszłości chorobie a w powiązaniu z ujemnym wynikiem IgM można powiedzieć iż nie ma cech świeżego zakażenia.

Lek. Paweł Baljon

Bardzo przepraszam za pomyłkę, przez przypadek skopiowałem moją poprzednią odpowiedz. W Pani przypadku poziom prolaktyny jest nieznacznie podwyższony co sugeruje wykonanie testu z metoklporamidem w celu ustalenia przyczyny takiego stanu. Monocyty to jeden z rodzajów leukocytów (białych krwinek), czyli elementów morfotycznych krwi, których główną funkcja jest utrzymywanie odporności i ochrona organizmu przed patogenami. Stanowią od 4 do 8% ogólnej liczby białych krwinek, razem z limfocytami odgrywają istotną funkcję w przebiegu reakcji immunologicznych. Ich rola polega m.in. na uwalnianiu substancji hamujących wzrost komórek nowotworowych i wydzielaniu interferonu - czynnika spowalniającego namnażanie się wirusów. Nazywane są również makrofagami tkankowymi. Najczęściej obserwuje się ich wzrost w zakażeniach (tj wirusowe, bakteryjne, pierwotniakowe).