Planowanie płci dziecka a robienie testów owulacyjnych

Podczas owulacji wzrasta LH, testy owulacyjne sa wtedy pozytywne a co się dzieje w momencie uwolnienia jajeczka, żyje ono ok. 24 godzin czy w tym czasie już można zbadać testem spadek LH? Czy test zarejestruje to dopiero o dłuższym czasie? Największa na chłopca szansa jest podobno jak do zapłodnienia dojdzie w końcowej fazie. Wiadomo że plemniki żeńskie są wytrwalsze, a męskie szybsze dlatego jest szansa że po uwolnieniu jajeczka w końcowej jego fazie życia męskie plemnkii zdążą.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
test owulacyjny wykrywa hormon LH, którego stężenie jest maksymalne ok. 24h przed uwolnieniem jajeczka. Jest to jednak test jakościowy i za pomocą testu z moczu nie można stwierdzić wzrostu, czy spadku poziomu hormonu LH, ale jedynie jego obecność.
Wspomniana metoda na "regulację" płci dziecka nie jest metodą do końca skuteczną w praktyce, zwłaszcza przy pomocy testów paskowych.