Planowanie płci dziecka u 33-latki

Dzien dobry.Chcialabym zaplanowac plec dziecka- dziewczynke.Prosze mi wytlumaczy w prosty sposob jesli moj cykl trwa 28, 29 dni ile dni przed miesiaczka lub po moge starac sie o corke? Dziekuje

Milena Lubowicz

Nie ma skutecznej, sprawdzonej metody, która da Pani pewność co do płci dziecka.Badania jednak jednoznacznie pokazują , iż plemniki niosące żeński materiał genetyczny (chromosom X) są znacznie silniejsze i są w stanie dłużej przeżyć w kobiecych drogach rodnych. W związku z czym sugeruje się, by dla poczęcia dziewczynki współżyć na samym początku dni płodnych, a już 2 dni przed owulacją zaprzestać stosunków. Żeby obliczyć dni płodne/niepłodne polecam:
http://kobiecosc.info/kalkulator/kalkulator-dni-plodnych/
Pozdrawiam