Plaster w okolicach bikini: czy odrastające włoski mogą powodować jego mniejszą skuteczność?

Witam. Od roku stosuję plastry antykoncepcyjne. Zazwyczaj przyklejam je w okolicach bikini - ze względu na wygodę. Jednak nurtują mnie włoski, które tam rosną. Jest ich niewiele. Zawsze miejesce, w którym przyklejam plaster starannie oczyszczam (depiluję), więc plaster przylega bezpośrednio do skóry. Czy ich odrastanie może powodować, że plaster działa za słabo ?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Najbardziej zalecanymi miejscami do naklejenia plastrów antykoncepcyjnych są skóra pośladków, brzucha, górnej częsci pleców, zewnętrznej górnej częsci ramienia.
Zawsze należy go przykleić na  osuszoną skórę, najlepiej nieowłosioną.Nigdy na piersiach.

Trzeba również pamiętać aby nie naklejać nowego plastra w to samo miejsce w którym był poprzedni.

Odnośnie Pani pytania to jeżeli stosuje go Pani w okolicach bikini to odrastające włoski mogą powodować odklejenie się plastra a co za tym idzie osłabić jego działanie.
Jeżeli plaster się nie odkleja i całkowicie przylega do skóry nie powinno być problemu jednak zalecam stosowanie plastra powyżej lini owłosienia.

Pozdrawiam!