Plastry antykoncepcyjne a ryzyko ciąży

Witam, mam 21 lat. Od maja tego roku zażywam plastry Evra. Ostatni raz kochałam się ze swoim chłopakiem około 9. sierpnia. Wychodziło na to, że może to być mój dzień płodny. Oprócz tabletek stosujemy także prezerwatywy, a chłopak wychodzi ze mnie przed wytryskiem. Mimo to obawiałam się, że zaszłam w ciążę, zrobiłam jednak 3 testy ciążowe i każdy z nich wyszedł negatywny. Okres dostałam 25. sierpnia, był obfity i długi. Po drodze miałam grzybicę miejsca intymnego i lekarz przepisał mi tabletki dopochwowe Clotrimazolum. Ostatnią tabletkę wzięłam 12. sierpnia. Teraz jestem jakiś tydzień przed okresem i występują plamienia - lekko różowe, brązowe, a także miewam ucisk w podbrzuszu, czasami pobolewa mnie brzuch tak jak przy okresie, oprócz tego mam wzdęcia i często oddaję mocz. Czy muszę martwić się ciążą, czy jakąś inną chorobą?

Lek. Magdalena Pikul

Witam, W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie i raczej nie ma powodu do obaw w tej kwestii. Natomiast co do tych plamień to w związku z tym, że miała Pani niedawno infekcję grzybiczą w drogach rodnych warto by było żeby zbadał Panią ginekolog i sprawdził, czy nie ma nadal jakiegoś stanu zapalnego, który mógłby być przyczyną tych plamień i bólów podbrzusza. Pozdrawiam!