Płatki kukurydziane a odchudzanie

Mam na imię Asia i mam 16 lat. Odchudzam się już od 7 tygodni, widać efekty, ale to nie o to mi chodzi. Chciałam się dowiedzieć, czy płatki kukurydziane są dobre przy odchudzaniu, bo już się pogubiłam. Ja je przez cały czas, gdy zaczełam się odchudzać, jem na śniadanie zawsze i czasami na kolację czy na obiad, ale rzadko, prawie zawsze jem je na śniadanie. A tu na forach piszą, że płatki kukurydziane są niedobre, niezdrowe, że od nich się tyje ;/ Ja nie mogę już. Przecież płatki te mają tylko trochę więcej węglowodanów i tyle. A ja potrafię się nimi nasycić i jak zjem na śniadanie takie płatki, to już się najadam :) Mam nadzieję, że nie będę musiała ich odstawić :( Bo boję się, że całe to moje odchudzanie pójdzie na marne, tylko przez to, że jem płatki kukurydziane ;( Z góry dziękuję!

Witam,

Odchudzanie nie polega na jedzeniu tylko jednego produktu, dlatego jego odstawienie z pewnością nie przyniesie nagle cudownego efektu. Racjonalne odżywianie (także odchudzanie) polega na dostarczaniu swojemu organizmowi różnorodnych, ale zdrowych produktów, tak aby pokryć zapotrzebowanie organizmu na wszystkie składniki odżywcze.

Płatki kukurydziane są zdrowe, ponieważ są źródłem węglowodanów złożonych, które powinny stanowić około 55% dziennej podaży energii oraz witaminy (z grupy B oraz C). Najczęściej jednak w dietach poleca się otręby pszenne, płatki owsiane czy płatki pełnoziarniste. Pałatki kukurydziane są smaczne i zdrowe, ale zawierają sód, którego i tak mamy nadmiar w naszej diecie. Jeśli nie potrafisz się bez nich obejść możesz je mieszać z otrębami pszennymi lub jednego dnia jeść płatki kukurydziane, a drugiego inne (np. pełnoziarniste).

Pozdrawiam.