Plusowe soczewki kontaktowe

Witam serdecznie, mam pewne pytanie. Mój ojciec jest osobą noszącą na co dzień okulary (-) do chodzenia i okulary (+) do czytania. Na ostatniej wizycie u okulisty pani doktor przepisała mu receptę na soczewki kontaktowe (z racji wykonywanej pracy maszynisty kolejowego). Jednak dziwne jest to, że przepisane zostały soczewki o plusowej mocy, z których to ojciec chciał korzystać w trakcie pracy. Również optyk dziwił się "innej" recepcie. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Jeżeli Pani Tata jest krótkowidzem, czyli żeby widzieć dobrze dal, potrzebuje korekcji okularowej minusowej, to soczewki kontaktowe do pracy, by dobrze widział ulicę, powinny mieć wartość taką jak okulary do dali (do chodzenia), a nie do bliży (do czytania).

Proponuję jeszcze raz udać się do tego samego lekarza i zapytać o zastosowanie takiego, a nie innego rozwiązania. Może jednak istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie tej sytuacji.

Pozdrawiam