Płyn nad jajnikiem a planowanie ciąży

Witam, Mam cykl 31 dni, ostatni okres 25.10. Z mężem współżyliśmy 3-5.11. 7.11 -10.11, 12.11 i 13.11, 16-17.11 i 21.11, owulację miałam ok 12-15.11. (dni mokre) testy robiłam20 i 23 - oba negatyw :( Od 15.11 piersi zaczęły mi bardzo powiększać się i być wrażliwe,15.11 wykryto u mnie płyn nad jajnikiem -czy to uniemożliwi zajście w ciążę?Mam teraz na 4-5dni przed spodziewanym okr. spore upławy i boli mnie ów jajnik co to może oznaczać? Czy i kiedy mogę zrobić test by był wiarygodny w 100%?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecności płyny w okolicach jajnika może świadczyć o stanie zapalnym toczącym się w tym obrębie. Taki stan może uniemożliwiać zajście w ciążę, nie mniej jednak nie jej nie wyklucza. Test ciążowy jest najbardziej wiarygodny po upływie 14 dni od stosunku.