Płyn preejakulacyjny podczas seksu analnego a ryzyko ciąży

Witam. Mam pytanie. Otóż ostatnio dziewczyna chciala spróbować seksu analnego. Niestety za bardzo ja to bolalo. Wytrysku nie bylo, ale obawiam sie czy preejakulat nie sciakl w okolice pochwy. Mozliwe ze otarlem sie penisem w okolicach pochwy. Jak juz pisalem wytrysku nie bylo, tylko sam preejakulat. Do penetracji pochwy również nie doszło. Czy jest ryzyko ciazy?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W preejakulacie także znajdują się plemniki, dlatego też teoretycznie ryzyko ciąży istnieje.