Płyn z rany na nodze i cukrzyca

Witam U mamy z rany na stopie od pół roku sączy się ciągle płyn bardzo podobny do wody.Odkaża tę ranę,przewija,bandażuje aż do kolana,stosuje różne specyfiki i nic.Tylko nocą nic nie wycieka.Czasami noga boli i bierze tabletkę Jak to zatamować?,do kogo się udać?. Mama ma cukrzycę I ustabilizowaną,ma 77 lat.Ranka powstała na skutek zdrapania przez nią małego strupka.Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę.I czy np. pomogłoby na to leżenie co najmniej tydzień z nogę uniesioną troszkę? Irena W.

Czy mama była u dermatologa. ? Byłoby najprościej tam się udać - nie trzeba skierowania. Obawiam się,że takie rzeczy mogą się wogóle nie wygoić. Noga powinna być oglądnięta także pod względem uszkodzenia nerwów przez cukrzycę i czy jest dobre krązenie.