Płytki krwi w granicach 840-852 w 9. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 9.tygodniu ciąży i płytki krwi po drugiej już morfologii utrzymują się w granicach 840-852...wiem, że to dużo ponad normę. Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Płytki krwi to inaczej trombocyty (PLT). Są to komórki, które odpowiadają za krzepnięcie krwi, co jest niezmiernie istotne w przypadku porodu siłami natury albo w czasie cesarskiego cięcia. Stan gdy jest ich znacznie więcej niż norma może być spowodowany ciążą, choć wymaga to kontroli.