Po co biopsja gruboigłowa?

Mam 50 lat. Kobieta. Mam zrobić biobsje gruboigłową 17 sierpnia. Rozpoznanie: Komórki gruczołowe sutka z cechami atypi w płatach,grupach i nieliczne rozproszone, komórki mioepitelialne w rozproszeniu i towarzyszące niektórym płatom i grupom,strzępy tkanki tłuszczowej. Kategoria C4. Z poważaniem Grażyna Pilarska.

Szanowna Pani,

jeżeli istnieją wątpliwości co do wyniku biopsji cienkoigłowej (wynik niejednoznaczny), wykonuje się biopsję gruboigłową. W przeciwieństwie do biopsji cienkoigłowej, biopsja gruboigłowa pozwala na pobranie nie tylko samych komórek, ale fragmentu tkanki.