Po czym poznać plamienie implantacyjne?

Witam. Współżyłam ze swoim chłopakiem w niedzielę(bez zabezpieczeń) i w dni nie płodne. W czwartym dniu (tj.środa) po stosunku zauważyłam lekkie plamienie z rana oraz w czwartek z rana lekkie plamienie, które minęło. Czy może być to plamienie implantacyjne? Czy może jest to miesiączka, która miała wystąpić kalendarzowo w czwartek ?? Czy w ogóle jest możliwa jest ciąża ?? Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Niestety nie ma takiej możliwości, by określić jaką przyczynę miało opisane krwawienie - mogło być to jednak plamienie implantacyjne. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.