Po czym rozpoznać ciążę pozamaciczną?

Witam
We wrześniu odbyłam ostatnie stosunki seksualne, od tamtej pory (zrobiłam wtedy we wrześniu test - wyszedł negatywnie) miesiączkuję dziwnie i nieregularnie, ale ciążę wykluczyłam, bo brak ciąży w teście.
Ostatnio bardzo mnie zaniepokoiło, iż czuję kopnięcia w brzuchu, lekkie, szybkie, w jednym miejscu jest to nawet widoczne. Przestraszyłam się, że jestem w ciąży, zrobiłam test – negatywny.
Wszystkie objawy, które mam od września, to: pobolewa mnie brzuch, jajniki, utyłam, muli mnie. Wszystko to nagle zobaczyłam przed oczami. I naprawdę mnie coś kopie po prawej stronie na wysokości pępka! Znam już to kopanie, bo 3 lata temu byłam w ciąży i to jest to samo kopanie. Bardzo bardzo się boję.
Czy to może być ciąża pozamaciczna? Czy wtedy test wyszedł by negatywnie? Czy w ciąży pozamacicznej zarodek, płód rozwinie się aż do stopnia w którym następuje kopanie?
Bardzo proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź.
22-letnia Basia

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pierwsze ruchy płodu kobieta, która nie rodziła odczuwa około 20 tygodnia. W przypadku kobiet, które rodziły przypada to na około 18 tydzień. W Pani przypadku, gdyby była to ciąża, to trochę za wcześnie na pierwsze ruchy dziecka.

W ciąży pozamacicznej test ciążowy jest dodatni. Jednak wówczas obserwuje się wolniejsze tempo wzrostu stężenie HCG.

Najczęściej ciąża pozamaciczna umiejscawia się w jajowodzie. Objawami ciąży pozamacicznej są bóle podbrzusza po stronie gdzie doszło do zagnieżdżenia jaja płodowego. Takie ciąże bardzo rzadko udaje się donosić.

Aby wyjaśnić sytuację proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam