Po czym rozpoznać Zespół Serotoninowy?

Witam. Bralam fluoksetyne przez 5 tyg w dawce 10 mg na dobe. niestety niesluzyla mi i zmieniona zostala na paroksetyne. 1 dzien 5mg fluoksetyny, 2 dni przerwy i poczatek 5 mg paroksetyny. w 3 dniu paroksetyny (wczoraj) dostalam dreszczy, silny bol glowy, bol brzucha, mdlosci, goraczka, silne bicie serca, dodam ze wczesniej bralam rowniez prometazin. czy mogl to byc zespol serotoninowy? kazano odstawic mi lek, dzis jest lepiej chociaz czuje sie niewyraznie i odczuwam bolesci zoladka.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć takiej możliwości, choć nie byłbym przekonany co do tego po tak krótkim czasie.