Po ilu dniach od skończenia pierwszego opakowania tabletek powinna wystąpić miesiączka?

Witam! 7 sierpnia dostałam miesiączkę. Z tym dniem zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Dodam, że odstawiłam je w marcu i zaczęłam z powrotem w sierpniu. Skończyłam pierwsze opakowanie w ostatni piątek 27 sierpnia. Dzisiaj jest 31 sierpnia a ja nadal nie dostałam okresu. Powiem, że zmieniłam tabletki na inne. Nie te same, które brałam jeszcze w marcu. Czy to może mieć jakiś wpływ na brak miesiączki? Boję się, że mogę być w ciąży. Robiłam już chyba z 4 testy ciążowe po rozpoczęciu miesiączki po skończeniu pierwszego opakowania. Każdy wyszedł negatywnie. Dodam, że około 1 sierpnia zażyłam tabletkę ''po''. Mimo wszystko mam obawy. Nie pominęłam żadnej tabletki, więc mam nadzieję, że nie jestem w ciąży. Więc co się ze mną może dziać? Bo nie wiem, co mam robić, a strasznie się boję.

Redakcja abcZdrowie

Po zakończeniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie z odstawienia rozpoczyna się zazwyczaj w 2.-3. dniu. W Pani przypadku opóźnienie może być związane nie tylko z ewentualną ciążą, ale także z przyjeciem" tabletki po", ktora zawiera dużą dawkę progestagenu. Dla pewności, proszę o wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.