Po jakim czasie giną plemniki?

Dzień dobry. Mam pytanie. Uprawiałam z chłopakiem petting. Skonczył na zewnątrz (na brzuchu), poczym wytarł spermę chusteczką. Po jakiś 40 minutach byłam w toalecie, dotknełam skóry brzucha, a potem pochwy. Czy mogłam zajść w ciążę? Po jakim czasie plemniki giną ma skórze? Dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Pragnę Panią uspokoić. Ryzyko zajścia w ciążę w tej sytuacji jest minimalne. Plemniki w środowisku niekorzystnym przeżywają od 0,5 do 24 godzin, jednak warunkiem tego długiego przeżycia jest wilgotne, ciepłe środowisko. Przeniesienie odpowiedniej ilości nasienia z wytartej skóry brzucha do pochwy, dalej przez ujście zewnętrzne szyjki macicy do jej jamy jest bardzo mało prawdopodobne.