Po jakim czasie od braku okresu zrobić test ciążowy?

Witam,chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie od braku okresu najlepiej zrobić test ciążowy,czy całodzienne inne niż zawsze samopoczucie,bóle kręgosłupa(placów-lędźwie),senność, wymioty mogą na to skutkować??dodam,że okres spóźnia mi się o 2dni,leczę się na niedoczynność tarczycy(okres mam bardzo nieregularny 28-35dni a nawet 40) i od niedawna biorę leki na odchudzania:Slim expert(olimp labs) i kwas foliowy.Od września 2013 staramy się z narzeczonym o dziecko. Proszę o odpowiedź. Marta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy jest wiarygodny gdy wykonuje się go po upływie minimum 14 dni od stosunku.