Po jakim czasie od odstawienia plastrów mogę bezpiecznie zajść w ciążę?

Witam serdecznie. Chciałabym za parę miesięcy starać się o dziecko, ale używam plastrów antykoncepcyjnych od 6 lat. Po wakacjach zamierzam odstawić plastry i staraę się o małego szkrabka, ale nie wiem, po jakim czasie od odstawienia plastrów można zajść w ciążę. Czy zaraz po odstawieniu ich jest jakieś niebiezpieczenstwo dla płodu? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Olka1

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę zaraz po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Badania potwierdziły większą szansę na wystąpienie ciąży mnogiej w czasie 6 miesięcy od ostatniego cyklu, ale nie wykazały niebezpieczeństw dla płodu.
W ciągu tych pierwszych 6 miesięcy mogą występować trudności z zajściem w ciążę spowodowane przez rozlegulowanie hormonalne organizmu, mogą występować plamienia i nieregularne krwawienia.

Warto przed próbą zajścia w ciążę udać się do ginekologa w celu zbadania i wykonania podstawowych badań.
Życzę by Państu udało się doczekać swojego upragnionego maleństwa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.