Po jakim czasie od zabiegu łyżeczkowania macicy można współżyć?

Zabieg był wykonany ponad cztery tygodnie temu. Po tygodniu byłam u kontroli zapomniałam się zapytać. Nadmieniam, że nie mam krwawienia ani plamienia. Czy po zabiegu jest większa możliwość zajścia w ciążę.

Witam serdecznie!

Po zabiegu łyżeczkowania zalecane jest odczekanie 4-6 tygodni z rozpoczęciem współżycia. Czas ten najczęściej pokrywa się z wystąpieniem pierwszej miesiączki po zabiegu.
Jeżeli po tym czasie nie pojawią się dodatkowe plamienia/krwawienia czy dolegliwości bólowe można rozpocząć współżycie.

Nie odnotowuje się częstszego zachodzenia w ciążę po zabiegu łyżeczkowania, ale warto pamiętać o zabezpieczeniu, gdyż przez pierwsze trzy miesiące ciąża jest wysoce niewskazana.

Pozdrawiam.