Po jakim czasie poziom cytochromu P-450 wraca do normy?

Chciałem zapytać po jakim czasie od odstawienia paroksetyny poziom cytochromu P-450 wraca do normy?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Paroksetyna faktycznie metabolizowana jest przez grupę enzymów nazywaną cytochromem P-450, których aktywność uzależniona jest od wielu czynników.

Zasadniczo przyjmuje się, że aktywność cytochromu wraca do swojej normalnej wartości po około 10-14 dniach. Warto jednak podkreślić, że czas ten został przebadany w warunkach in vitro. Niestety nie mamy możliwości oceny Pana tempa Pana metabolizmu, stanu wątroby i innych czynników mających wpływ na działanie enzymów. Należy zatem przyjąć czas 14 dni jaki jest niezbędny do powrotu pełnej aktywności cytochromu P-450.

Pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym Panu, by skonsultował Pan swoje zapytanie, najlepiej do lekarza prowadzącego Pana, który zna Pana i Pana historię (jest to zindywidualizowane).

Życzę Panu szczęścia i radości w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com