Po porodzie mój organizm strasznie się rozregulował

Witam mam 28 lat i 5 letnią córeczkę. Po porodzie mój organizm strasznie się rozregulował bardzo szybko tyję i jak się odchudzam to szybko spadam na wadze do tej pory stosowałam diety cud i nic z tego zaraz trafaiał mnie efekt jojo. Czesto mam dziwne napady głodu i jem wtedy wszystko bardzo bym prosiła o pomoc jak mogę zrzucić 15 kg bo tyle mam nadwagi mam 170 cm wzrostu dodatkowym problemem jest moja praca z reguły siedząca i dwuzmianowa noc i dzeń gdyż pracuje na recepcji w hotelu .
28 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim:

  • 5 posiłków dziennie o stałych godzinach - co 3 godziny
  • żadnego pojadania między posiłkami (nawet tzw. zdrowych przekąsek typu marchewka czy jabłko)
  • pić 2 litry wody niegazowanej dziennie
  • aktywność fizyczna - proszę znaleźć w ciągu dnia 20 minut na bieganie lub ćwiczenia w domu
  • nie smażyć
  • nie jeść słodyczy, ciast, ciastek, słonych przekąsek - paluszków, chipsów, orzeszków solonych
  • nie pić słodzonych napojów gazowanych
  • zrezygnować z dań gotowych oraz dań typu fast food

Co warto zmienić w diecie?

  • pieczywo jasne zamienić na razowe
  • zrezygnować z masła i margaryny, a do surówek dodawać oliwę z oliwek
  • mięso i wędliny wybierać chude - drobiowe
  • jeść warzywa do każdego posiłku
  • nie przesadzać z owocami - jeść 1/2 szklanki owoców dziennie
  • odstawić kawę i cukier

Diety cud dają szybkie, ale krótkotrwałe efekty. Ważne jest to aby zmienić swoje nawyki żywieniowe, przyzwyczaić się do potraw gotowanych i utrzymywać prawidłową masę ciała przez całe życie, a nie przez chwilę.