Po skończonym cyklu brania tabletek nie dostałam okresu. Czy mogę być w ciąży?

Witam, mam 18 lat i właśnie skończyłam cykl brania tabletek, tzn. wzięłam dwa opakowania tabletek bez przerwy, ponieważ miałam z chłopakiem wyjazd. 4 dni temu skończyłam łykać i do tej pory nie dostałam okresu. Jestem strasznie roztrzęsiona, bo już 4 dzień się spóźnia się okres. Nie wiem co robić? Proszę o rady

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku braku krwawienia z odstawienia zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego powinna Pani wykonać test ciążowy. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych jest brak krwawienia. To może być przyczyną baku krwawienia w Pani przypadku.
W przypadku wykluczenia ciąży i baku kolejnego krwawienia konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam