Po stosunku z dziewczyną pojawiły się krostki na penisie - co to jest?

  W czwartek 23.06.2011 miałem stosunek płciowy z dziewczyną. Od tamtego czasu nic się nie działo, aż do dzisiaj 28.06.2011. Obudziłem się i zauważyłem na penisie jakieś czerwone krostki. Nie wiem co to jest, czy się przejmować, czy iść do lekarza, czy zostawić tak jak jest. Foto: http://imageshack.us/photo/my-images/215/28678204.jpg/ Krostki nie bolą, ani nie swędzą. Proszę o szybką odp. Chodzę również na siłownię i jestem w trakcie spożywania odżywki " jabłczan kreatyny" nie wiem, może to wynika z tego?.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Obecna zmiana może być infekcją lub odczynem alergicznym.

Jeżeli wystąpiła one w krótkim czasie po stosunku seksualnym, wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z infekcją grzybiczą.

Jednak, aby być pewnym w stu procentach warto jest udać się do dermatologa, który będzie miał możliwość obejrzenia zmiany dokładniej.

Infekcje grzybicze warto leczyć pod okiem specjalisty preparatami dostępnymi na receptę.

Uważam, że warto udać się na wizytę do lekarza aby upewnić się co diagnozy i wdrożyć odpowiednie leczenie.