Po upływie jakiego czasu test jest wiarygodny?

Witam, chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie, dokładnie, test ciążowy jest wiarygodny ? Czekam na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Test ciążowy powinien już być wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku. W przypadku wątpliwości należy go powtórzyć po tygodniu. Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki.
Innym wyjściem jest wykonanie badania hCG z krwi. Badanie jest wiarygodne po 7-10 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam