Pobudzenia nadkomorowe i częstoskurcze

Nic nie rozumiem z tych wynikow a bardzo sie stresuje Jesli moglby ktos wyrazic opinie na temat tych wynikow bardzo by mi pomogl Pobudzenia Komorowe - 0(0.000000%) Pobudzenia Nadkomorowe 3320 Pary nadkomorowe 0 Czestoskurcze 563 Czestostkurcze utrwalone 0 Bradykardie 0 Podsumowanie pomiarow ST - wszedzie 0 Dodam jeszcze ze Mialem w podobnym czasie test wysilkowy Przeszedlem przez wszystkie etapy wszystko ok jest sie czym martwic? Prosze o pomoc

Witam. Wynik badania nie budzi niepokoju. W prawidłowym zapisie holter ekg nie powinny występować bowiem pobudzenia komorowe, częstoskurcze, pary nadkomorowe, bradykardie. Stąd zapis "0" oznacza, że ani jedno takie zjawisko nie wystąpiło w czasie trwania badania. Natomiast dodatkowe pobudzenia nadkomorowe są rodzajem arytmii, która wymaga leczenia jedynie w określonych przypadkach (nasilona uczucie kołatania serca, osłabiona tolerancja wysiłku, duszność, przyspieszona częstość pracy serca).