Poczęcie dziecka po paleniu marihuany a autyzm

czy poczecie dziecka po paleniu marihuany moze spowodowac u dziecka autyzm poniewaz moj wnuczek ma 3 latka i stwierdzono u niego autyzm prosze o odpowiedz

Witam. Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym. Jego przyczyny nie są jeszcze dostatecznie znane. Uznaje się, że objawy autyzmu są spowodowane nieprawidłowym rozwojem funkcjonowania mózgu we wczesnym dzieciństwie. Mogą mieć na to wpływ m.in. czynniki genetyczne, infekcyjne, nieprawidłowości w przemianach metabolicznych, zaburzenia okresu ciąży i porodu. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein