Poczucie strachu, samookaleczanie i myśli samobójcze

Samookaleczenie, strach, brak chęci wstania z łóżka, myśli samobójcze tak wygląda mój "normalny" dzień. Już tak nie chcę :(
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, ile ma Pan/Pani lat, jak wygląda Pana/Pani sytuacja życiowa i rodzinna. Powyższe problemy, które Pan/Pani opisał(-a), wymagają wizyty u specjalisty – psychiatry albo psychologa. Objawy, jak autoagresja, lęki, brak motywacji do działania, myśli samobójcze, obniżony nastrój, pesymizm mogą świadczyć o rozwoju zaburzeń depresyjnych. Zachęcam do konsultacji u lekarza psychiatry, który na podstawie wywiadu z Panem/Panią mógłby postawić rzetelną diagnozę i zaproponować najlepszy schemat leczenia (leki i/lub psychoterapię).
Pozdrawiam!

Dobrze, że Pani/Pani napisała. Mam bardzo mało danych. Proszę przede wszystkim przestać krzywdzić samego siebie. Okaleczenie jest krzywdzeniem siebie. Jeśli nie uzna Pani/Pan, że o własnych siłach poradzi sobie, należy udać się po pomoc do psychologa lub psychiatry. Na razie tyle mogę napisać, dysponując ta ilością danych.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Z tego krótkiego opisuju wynika, że problem jest poważny i na pewno dobrze byłoby skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Być może naskuteczniesze bedzie połączenie terapii farmakologicznej i psychologicznej. Leczenie jest mozliwe.

Dzień dobry.
Zachęcam do przedstawienia większej ilości informacji na temat Pani dolegliwości. Istotne byłoby poznanie przyczyn.Ewidentnie coś w pani życiu dzieje się złego co wpływa na samopoczucie, a wyżej opisane czynności są tylko następstwami. Najważniejsze, że podjęła Pani pierwszy krok i zdecydowała się coś zmienić. Zachęcam do kontaktu osobistego z psychologiem bądź psychiatrą.
Pozdrawiam
Karolina Cwynar
Psycholog
Gabinet Pomocy Psychologicznej dla dzieci i dorosłych
mgr Karolina Cwynar
Opole ul. Ligonia 7/1