Poczucie winy za śmierć matki

MOJA MAMA ZMARŁA 3 MIESIĄCE TEMU.BYŁAM PRZY ŚMIERCI .NADAL NIE MOGĘ SIĘ OTRZĄSNĄĆ Z TEGO.CZUJĘ SIĘ WINNA .NIKT MNIE NIE ROZUMIE. BIORĘ LEKI USPOKAJĄCE ALE I TO NIE POMAGA .KIEDY RANO WSTAJĘ CZUJĘ ZŁOŚĆ I I PŁACZĘ A WICZOREM TO SAMO.W PRACY JAKOŚ SOBIE RADZĘ ALE DOM MI WSZYSTKO PRZYPOMINA.ZAWSZE CHCIAŁAM UMRZEĆ PRZED MAMĄ ABY NIE CZUĆ TEGO BÓLU .TAK MI SMUTNO I ŹLE .ŻAŁUJĘ ŻE TO JA NIE ODESZŁAM TYLKO MAMA .PROSZĘ O POMOC

Dzień dobry!

W tym trudnym czasie potrzebuje Pani profesjonalnego wsparcia i opieki. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry lub/ oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Witam Panią, niedawno straciła Pani ważną i bliską sobie osobę a taka strata przynosi ból, smutek, poczucie winy, złość, rozpacz i wiele innych emocji związanych z przeżywaniem procesu żałoby. Ważne jest, żeby zadbała Pani o siebie, poszukała wsparcia w swoim otoczeniu oraz podjęła psychoterapię. Choć teraz może wydawać się to bardzo odległe, przeżycie żałoby i pogodzenie się ze stratą jest ważne do tego, żeby mogła Pani na nowo ułożyć sobie relacje ze światem. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Pisze Pani, że po śmierci mamy, już 3 miesiące Pani płacze i czuje się winna. Warto to uczucie winy przepracować pod fachowym okiem psychoterapeuty. Istnieją grupy wsparcia dla osób będących w żałobie. Warto znaleźć taki krąg ludzi. Pisze tez Pani, że nikt Panią nie rozumie, a ... czy Pani sama siebie rozumie? Warto tez przeszukać internet, są różne strony przeznaczone dla osób szukających pomocy w sytuacji utraty kogoś bliskiego. Powodzenia