Podanie dziecku mleka od krowy rozrobionego z wodą

Witam moje dziecko jak się urodziło ważyło 4080 kg a teraz waży 6000 kg i mam takie pytanie czy mogła bym dziecku podać mleko od krowy rozrobione pół na pół z wodą ..bardzo dziękuje i była bym wdzięczna za odpowiedz

Witam Panią, niestety nie podała Pani w jakim wieku obecnie jest dziecko. W tej sytuacji nie jestem w stanie odpowiedzieć precyzyjnie. Mleko krowie wprowadzamy stopniowo do diety dziecka po ukończeniu 1 r.ż. Należy zaczynać od kilku łyżeczek i uważnie obserwować czy nie pojawiają się jakieś objawy mogące wskazywać na nietolerancję lub alergię, czyli np. bóle brzuszka, twarde stolce lub płynne, wysypka. Jeżeli dziecko dobrze toleruje mleko, a wg lekarza zbyt szybko przybiera na wadze należy przeanalizować pozostałe składniki diety. Natomiast odpowiadając na Pani pytanie, to zwłaszcza w okresie letnim można rozcieńczać je z wodą.
Pozdrawiam serdecznie