Podawanie czopków lub kropelek na gorączkowanie u 7-tygodniowego dziecka

Mam 7 tygodniowe dziecko. Przed nami pierwsze szczepienie. Co podac gdy dziecko bedzie goraczkowac? Czopek czy kropelki? Czy kropelki dzialaja tak szybko jak czopek i czy nie podrazniaja zoladka?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dla 7 tygodniowego dziecka wskazany praktycznie tylko i wyłącznie paracetamol w czopkach w odpowiedniej (minimalnej skutecznej) dawce. Nie należy podawać leków przeciwgorączkowych, jeśli temperatura jest niższa niż 37,5-38,0 st.C. Najlepiej podczas kwalifikacji dziecka do szczepienia wszelkie niejasności wyjaśnić z lekarzem pediatrą.