Podawanie dzieciom tranu norweskiego oraz witamin

Witam. mam pytanie podaje dzieciom 3i5 lat tran norweski, czy moge podawac im na przemian zestaw witamin jednego dnia a drugiego tran zeby w ciagu dnia nie bylo za duzo witamin szczegolnie tych a,d,e czy to ma sens czy raczej niepotrzebnie wystarczy sam tran?czy takie podawanie tych suplementow co drugi dzien spelnia swoje wlasciwosci?Prosze o odpowiedź.Dziekuje
ponad rok temu

Dzień dobry,
Tran jest źródłem kwasów omega -3: DHA, EPA, oraz witaminy D i A. Proszę sprawdzić skład.
W zestawie witamin i minerłaów nie zawsze występuje witamina D. Proszę sprawdzić skład. Dzienne zapotrzebowanie dzieci w wieku 3 i 5 na witaminę D wynosi 5 -10 um/ dobę.Ważne jest żeby nie przekraczać dawki 10 um cholekalcyferolu/ dobę. Dobrym źródłem witaminy D i kwasów EPA i DHA są tłuste ryby morskie - łosoś, tuńczyk, makrela, węgorz. Kwasy omega -3 występują również w oliwie z oliwek i oleju lnianym.
Może Pani dzieciom podawać witaminy co 2 dzień. Należy pamiętać iż żadne suplementy diety nie zastąpią prawidłowego żywienia. Ponadto przyswajaność witamina i minerałó jest bardzo niska do 10%. Pozdrawiam,
Aneta Kościołek