Podawanie probiotyku dla 2-letniego dziecka

Dzień dobry, moje pytanie brzmi, mam synka 2latka i 3miesiace pediatra poleciła mi biogaje , od kiedy mu ja podaje synek wogole nie choruje , ja podaje od roku moje pytanie brzmi. Jak długo mogę bezpiecznie podawać ten priobiotyk biogaja? Czy dziecko się na niego nie uodparnia? Ja podaje w od roku w okresie największej zachorowalności , przez okres lata nie podawalam. Pozdrawiam

Witam, probiotyki nie szkodzą, natomiast pomagają zwalczać tzw. złe bakterie. Dobrze, że są okresy kiedy Pani ich nie podaje. Jak widać układ odpornościowy dziecka bardzo dobrze sobie wtedy radzi. Przed Panią jeszcze okres przedszkolny i wczesnoszkolny, kiedy zachorowalność dzieci znacznie wzrasta, wtedy lepiej chronić dziecko przed potencjalnymi zakażeniami stosując probiotyki niekoniecznie biogaje. Jeśli dziecko mimo wszystko zachoruje, powinno lepiej poradzić sobie z chorobą. Zasada jest taka, że im więcej szczepów bakteryjnych w probiotyku tym lepiej. Są jeszcze synbiotyki, czyli połączenie probiotyków z prebiotykami. Prebiotyki są pożywieniem dla dobrych bakterii jelitowych. Właściwa dieta dostarcza naturalnych prebiotyków, które zapewniają prawidłowe namnażanie dobrych bakterii. Wtedy probiotyki w postaci dodatkowej suplementacji mogą być zbędne. Pozdrawiam