Podawanie witaminy D dla siedmiolatka

Chciałam zapytac o witaminę D dla siedmiolatka. Słyszałam rożne opinie nt podawania dziecku tej witaminy. Syn jest typowym niejadkiem. Morfologia ma ok. Czy powinnam mu mimo wszystko podawać witaminę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to konieczne.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serecznie,
suplementację witamina D należy uzgodnić z pediatrą, w okresie letnim kiedy słońca jest pod dostatkiem nie trzeba dodatkowo podawać.
Pozdrawiam