Podawanie witaminy D i K dla 8-tygodniowego dziecka

Moja córka dotała zalecenie lekarza rodzinnego wit D K czy mam jej kontynuować czy podawać witamina D3 jakim jest niemiecki preparat Vigantol . Ma prawie 8 tygodni już.

Milena Lubowicz

Witaminę K należy dziecku podawać od 8. doby do ukończenia 3 miesiąca życia, łącznie z witaminą D3. Po skończeniu 3 miesiąca tylko witaminę D3- wtedy może być Vigantol.
Pozdrawiam