Podczas którego stosunku doszło do zapłodnienia?

Witam serdecznie,
mam pytanie, który stosunek zapłodnił pierwszy (chodzi o moją koleżankę). Chodzi o to, że ostatnią miesiączkę miała 15 czerwca 2010 cykle 28 ale ten ostatni się skrócił do 26 dni. Podobno przeżyła stres, nie wiem. Chodzi jej o to który stosunek zapłodnił pierwszy. Ten z 22 czerwca, czy ten z 25 czerwca i tak dalej, ale najbardziej jej chodzi o ten dzień z- 22 czerwca 2010, bo ona myśli, że to były jeszcze dni niepłodne i jest mała możliwość zajścia w ciążę. 28 czerwca zobaczyła jeszcze śluz owulacyjny (przezroczysty jak surowe białko jajka),
Jest w 28 tyg, i 2dni w ciąży.. Będzie miała córkę, ale niepokoi ją to kto będzie ojcem dziecka. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy różnicy daty dwóch stosunków w granicach trzech dni nie da się jednoznacznie stwierdzić, który stosunek doprowadził do zapłodnienia, nawet dysponując wynikami wczesnego USG ciąży, w których dokładność szacowania wieku ciąży wynosi +/- 3 dni właśnie. Śluz płodny również nie będzie tu jednoznaczną wskazówką, jako że może się on utrzymywać jeszcze pewien czas po owulacji, a plemniki mogły przeżyć te kilka dni, szczególnie, że spłodzona została córka, a plemniki żeńskie wykazują dłuższą żywotność.

Pani koleżance zostają niestety badania genetyczne, które mogą wyłonić ojca dziecka. Potrzebna do tego będzie jednak zgoda potencjalnego ojca.

Pozdrawiam serdecznie!