Podejrzenie ciąży pozamacicznej w wyniku USG przezpochwowego

witam. ostatnia miesiaczke mialam 19 stycznia. dzisiaj zrobilam tes coazowy i wyszedl pozytywnie. bylam u lekarza i po zrobieniu usg(chyba dopochwowe tak to sie nazywa) stwierdzil ze ciazy nie widzi i poderzewa pozamaciczna. moje pytanie brzmi czy jest mozliwe zeby bylo za wczesnie zeby bylo widac plod. czy sa mozliwe jakies inne choroby ktorych nie widac na takim usg? prosze o pomoc Sandra

Lek. Marta Gryszkiewicz

Płodu nie będzie widać, narazie jest zarodek. Teoretycznie istnieje możliwość, że ciąża jest młodsza i dlatego nie jest widoczna w USG. Wskazane kontrole USG za 7-14 dni oraz oznaczenie beta-hCG we krwi.