Podejrzenie czerwienicy prawdziwej

Witam serdecznie otuż nurtuje mnie jedno co mi powiedział hematolog . Podejrzenie czerwienicy prawdziwej . Mam 22 lata dopiero w przyszlym roku ... Czuje się dobrze po badaniach USG jamy brzusznej wątroba i śledziona w porządku niepowiększona . Wyniki podstawowe morfologi 5 Diff podam te wg mnie najważniejsze. WBC 7,67 10*3/ul [4,00-10,80] RBC 5,96 10*6/ul [4,70-6.10] HGB 17,7 g/dl [13,0-16,0] H !! HCT 49,9% [42,0-52,0] eo i eo% przekroczone czuje sie jak zwykle czy mam sie mart

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wyniki te nie kwalifikują Pana do rozpoznania czerwienicy prawdziwej, jednakże jeżeli tak sugeruje hematolog to musi być Pan pod stałą kontrolą. W celu rozpoznania wykonuje się także badanie na obecność mutacja JAK2. Pozdrawiam.