Podejrzenie depresji u partnera

Podejrzewam u mojego partnera depresję - od miesiąca chodzi osowiały, prawie ze mną nie rozmawia, nie wychodzi z domu. Jego dzień to jedynie praca, powrót do domu i od razu kieruje swoje kroki do łóżka. Boję się o niego, ale wszelkie próby rozmowy kończą się niczym.
ponad rok temu

To ważne, ze jest Pani uważna. Rzeczywiście coś się dzieje, i wiele wskazuje na to, że jest to początek depresji. Warto zachęcić/zabrać partnera do lekarza, który przeprowadzi dokładny wywiad i badanie i wtedy postawi diagnozę. Szybka interwencja daje najlepsze rokowania.

Dzień dobry.
Na podstawie Pani opisu trudno uznać, czy Pani partner ma depresję. Wydaje się też, że znalezienie odpowiedniej "szufladki", do której można przypisać przypadłość Pani partnera ma w tej chwili najmniejsze znaczenie.
Niewątpliwie Pani partner przeżywa obniżenie nastroju z powodów, o których nie chce z Panią rozmawiać. Niezależnie od przyczyn, warto próbować podejmować próby rozmowy, mówiąc partnerowi między innymi o swojej trosce o jego samopoczucie, niepokoju o niego i Pani gotowości do wspierania go.
Subiektywnie i samotnie przeżywane trudności często urastają do przerażających rozmiarów, a w rzeczywistości i przy wsparciu bliskich okazują się być "do przyjęcia" i co najważniejsze - do pokonania.
Pozdrawiam i powodzenia.