Podejrzenie grzybicy pochwy a miesiączka

Jeżeli domyślam się, że mogę mieć grzybicę pochwy, lecz na dniach mam dostać miesiączki, to z tym problemem powinnam zgłosić się do ginekologa po miesiączce? Czy przez około tygodniowy okres czasu z dbaniem o higienę w tamtych miejscach nic się nie stanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani objawy grzybicy to właściwie nie ma powodu, by czekała Pani aż do zakończenia miesiączki. Sugeruję zgłosić się do specjalisty ginekologa w miarę szybko, zanim objawy infekcji się nasilą.