Podejrzenie guza dróg żółciowych i zmiany ogniskowe w wątrobie

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. U mojej mamy lekarze podejrzewają guza dóg żółciowych i zmiany ogniskowe w wątrobie- badanie TK. Markery Ca 125 123, 5; CA 19-9 187, 7 Została wypisana do domu i powiedziano, że ma się zgłosić za miesiąc na powtórne badania. Dodatkowo konsultacja w Warszawie-termin za 2 miesiące. Umieram z niepokoju, bo mam wrażenie, że czas działa na naszą niekorzyść

Markery są rzeczywiście podwyższone, ale trzeba wiedzieć, że nie są one wyznacznikiem procesu nowotworowego, lecz raczej służą do kontroli procesu leczenia w czasie choroby nowotworowej. Nie znam opisu badania TK (czy takowe się odbyło?). Może trzeba poszerzyć diagnostykę jeśli jest podejrzenie guza dróg żółciowych o cholangio-NMR lub ECPW. Trudno mi jednoznacznie cokolwiek doradzać bez dokładnych wyników i badań laboratoryjnych (np. jakie są parametry wątrobowe) i badań obrazowych (np. USG, TK).