Podejrzenie menopauzy przy badaniach hormonów

Witam serdecznie,chciałam zapytać o interpretację wyniku FSH mój wynik to : FSH hormon folikulotropowy 64.75 mlU/ml środek cyklu:2.55-16.69 faza folikularna 3.03-8.08 faza lutealna 1.38-5.47 menopauza 26.72-133.41 Mam 51 lat i od 13 miesięcy nie mam miesiączki czy to już menopauza? Czy mogę współżyć z mężem bez obawy zajścia w ciążę.Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik sugeruje iż jest to już menopauza. Niestety nie mogę zagwarantować, że niezabezpieczony stosunek będzie bezpieczny. Najprawdopodobniej tak, ale. ..