Podejrzenie polipa macicy a starania o dziecko

Staramy się o dziecko, jednak trafiłam do szpitala z podejrzeniem polipa macicy, dokładne rozpoznanie kliniczne: Polupus endometr.susp. Hypermenorrhoea. Dzisiaj odebrałam wynik: endometrium hipersekrecyjna (zjawisko Arias - Stella) ogniskowa przemiana doczesnowa podścieliska endometrium. Brak cech mogących świadczyć o poronieniu. Proszę o analizę, ponieważ wizytę mam zaplanowaną dopiero za dwa tygodnie. Wrocławianka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zjawisko Arias-Stella-to przemiana doczesnowa endometrium-proces ten oznacza komórki endometrium zmienione pod wpływem hCG. Jak to bywa przy ciąży bo gonadotropina oddziałuje na śluzówkę macicy. Jest to proces charakterystyczny dla każdej ciąży i nic niepokojącego. Sam polip może ale nie musi zagrażać ciąży. Wiąże się to z podwyższonym ryzykiem krwawienia.